מעסיקים ספקים לעיצוב הבית? כך תוודאו שהם מורשים ובעלי רישיון

תהליך של תכנון והעיצוב הבית כרוך בעבודה צמודה עם בעלי מקצוע אשר לכל אחד מהם תפקיד מוגדר. בדיקה כי אכן מדובר בבעלי מקצוע מורשים ובעלי רישיון בתוקף היא קריטית, מאחר ומי שמתחזה לבעל מקצוע עשוי לגרום לא רק לכישלון של הפרויקט אלא גם להוצאות כספיות כבדות שיהפכו את תהליך עיצוב הבית ליקר ואפילו מתיש. על מנת לסייע לכם לבחור את בעלי המקצוע הטובים ביותר, בחרנו להציג את כל הפרטים לגבי בדיקה כי הם אכן מורשים  ובעלי רישיון לעסוק בתחום.

קבלן שיפוצים – בדיקה ברשם הקבלנים

אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר בתהליך של עיצוב הבית הוא קבלן השיפוצים. מאחר ומדובר לצערנו בתחום פרוץ, חשוב מאוד לוודא כי קבלן השיפוצים שלכם מופיע במאגר של הקבלנים המורשים בישראל. מי שאמון לפקח על התחום ולספק את הרישיון הוא רשם הקבלנים הממשלתי, ועל כן חשוב מאוד עוד לפני שחותמים על החוזה לוודא כי  הוא מופיע שם בהתאם לשם המלא ושם המשפחה, מתוך מטרה לוודא כי מי שעתיד לבצע את כלל עבודות התכנון והשיפוץ של הבית הוא איש מקצוע שהוכשר לתחום ובעל ידע מקצועי. קבלת המלצות מהווה גם היא דרך לבחון האם מדובר בבעל רישיון מורשה, בהתבסס על הניסיון של לקוחות קודמים. על כן, במעמד הפגישה רצוי לקבל ממנו טלפונים של לקוחות שאיתם תוכלו ליצור קשר לטובת קבלת החלטות.

 

 

חשמלאי – רישיון בתוקף

עבודה עם חשמל היא עבודה מורכבת הדורשת ניסיון כמו גם ידע מקצועי רב, ועל כן העוסקים בתחום מחויבים לעבור הסמכה. לפני שאתם חותמים על חוזה העסקה, בדקו כי הוא מחזיק ברישיון בתוקף מטעם משרד הכלכלה, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר למערך שיבטיח כי כלל הטיפול בחשמל יתבצע באופן המקצועי ביותר, כאשר רק חשמלאי מורשה יכול לבצע את כלל העבודות של החשמל בבית.

אינסטלציה

תעודת אינסטלטור היא תעודה המעידה כי אכן מדובר בבעל מקצוע המורשה לבצע את העבודה הזו. במידה ואין מדובר באיש מקצוע, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם בעיות קשות שיובילו להוצאות כספיות כבדות. בנוסף, שימו לב כי במסגרת הטיפול של אינסטלטור בבית שעובר תהליך שיפוץ מתקינים אביזרים סניטריים כמו למשל כיורים, אסלות ועוד, ועל כן הקפידו לבחון היטב את טיב המקצועיות ואת איכות המוצרים, כאשר ברשת תוכלו לאתר בקלות מדריכים אשר מסבירים כיצד לזהות מהו מוצר איכותי ומהו מוצר שלאחר זמן קצר יוביל לעוגמת נפש.

לסיכום

התקשרות עם אנשי מקצוע בתחום של עיצוב הבית דורשת עבודה מחקר קפדנית הכוללת איתור של בעלי המקצוע ברשומות המפורסמות לציבור, כל זאת מתוך מטרה להוביל להתקשרות עם בעלי מקצוע המוסמכים לבצע את כלל העבודות בבית.

נגישות