משטח עבודה מהסרטים: איך בוחרים שיש למטבח?

חלק בלתי נפרד מתהליך של תכנון ועיצוב המטבח כולל גם בחירה של שיש אשר משמש בתור משטח עבודה. לבחירה של שיש יש השפעה אדירה גם על המראה של המטבח אבל גם על הפונקציונאלית שלכם מבחינת ניצול מיטבי של המרחב, בין אם מדובר במטבח קטן או במטבח גדול. על מנת לסייע לכם לבחור את השיש הטוב והאיכותי ביותר בעבור המטבח שלכם, בחרנו הציג את כל הפרמטרים החשובים ביותר, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של בחירה מדויקת. מוכנים? בואו נתחיל!

קביעת תקציב

המבחר הגדול של השיש למטבח עשוי להיות מבלבל למדי, גם מבחינת המחיר. למעשה, באמצעות קביעת תקציב מראש, תוכלו להוביל ליצירה של מערך בחירה המותאם למסגרת התקציב ואפילו עם יכולת לבחור את השיש שלא רק יהיה תואם את הטעם האישי שלכם אלא גם במסגרת התקציב.

פונקציונלית

בתהליך הבחירה צריך לקחת בחשבון את האלמנט של הפונקציונליות לצד אלמנט העיצוב. העדיפו לבחור בשיש איכותי שיחזיק מעמד למשך זמן רב, וזאת מתוך מטרה להוביל לרכישה לטווח הרחוק. התייעצות עם אנשי מקצוע היא קריטית לטובת בחירה בשיש טבעי, כל זאת כחלק מקבלת החלטות נכונות אשר יובילו בסופו של דבר ליצירה של מטבח מעוצב שישרת אתכם למשך זמן רב.

 

 

תחזוקה

אלמנט חשוב שאותו צריך לקחת בחשבון בתהליך הבחירה הוא התחזוקה של השיש. במקום למצוא את עצמכם מקדישים זמן רב לטובת ניקוי והברקה של השיש, העדיפו לבחור בשיש עם ציפוי אשר מאפשר לנקות במהירות ואף להבריק את השיש מבלי שיישארו כתמים. הדגם המועדף על צרכנים רבים הוא גרניט פורצלן, אולם צריך לקחת בחשבון כי מדובר בשיש יקר באופן יחסי לסוגים אחרים בשוק, אולם בטווח הרחוק מדובר בשיש שישרת אתכם למשך זמן רב ובעל אפשרות לתחזוקה מהירה שחוסכת לכם זמן ומאמץ.

התאמה לטעם האישי

מאחר ושיש הוא אלמנט שמחליפים פעם בכמה שנים ובממוצע כל עשר שנים, חשוב מאוד להיצמד לטעם האישי שלכם ולא לטרנדים חולפים. בשביל לקבל מיקוד ואפילו השראה, רצוי לשוטט ברשתות החברתיות כמו גם באפליקציות כמו פיטרנסט מתוך מטרה לבנות לוח השראה שממנו תוכלו למקד את עצמכם ובהתאם לכך להוביל לבחירה מוצלחת של שיש אשר מתכתב עם קונספט העיצוב הנבחר, כמו גם כזה שבעוד מספר שנים ייראה נפלא ועל זמני.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, גם אתם תוכלו לבצע בחירה מדויקת של שיש למטבח. אם אתם מתלבטים, אל תהססו ליצור קשר עם בעלי מקצוע המתמחים בתחום השיש, מתוך מטרה לבחון את הקטלוג וכן את מידת ההתאמה של סוגי השיש השונים, עד לקבלת החלטה אשר תוביל בסופו של דבר ליצירה של מרחב מעוצב ופונקציונאלי לצרכים שלכם.

נגישות